Pobyty so psom

Vraví sa, že pes je najlepším priateľom človeka, mnoho ľudí s týmto príslovím súhlasí. Psovi nezáleží na tom, či ste upravená alebo zašpinená, či ste pekná alebo škaredá, jemu jednoducho stačí, keď mu odovzdávate lásku a svoj čas.

On sa vám odvďačí svojou poslušnosťou, vernosťou a láskou. Aj pre tento fakt mnoho psičkárov zabúda i na seba. Nevýhodou vlastníctva psíka je hlavne ten, že sa mu musíte prispôsobovať. Musíte si odoprieť mnoho vecí, jednou z nich je napríklad i dlhšie dovolenka, či nočné oslavy. Každý zodpovedný chovateľ vie, že musí byť, voči psíkovi zodpovedný. Je nutné ho kŕmiť, venčiť a samozrejme venovať svoj čas, čo nie je málo.

Avšak v dnešnej dobe si môžete užiť dovolenku i so svojim psíkom. Neveríte? Tak verte. Mnohí majitelia jazdia čím ďalej tým viac do zahraničia so psíkom napríklad na dovolenky do prímorských krajín. Mnoho cudzincov prenajíma vilky alebo domčeky, kde si svojho miláčika môžete vziať. Na druhú stranu, musíte cestovať vlastným autom alebo lietadlom.

Na druhú stranu nemusíte cestovať príliš ďaleko. Mnohí psičkári organizujú rôzne tábore pre majiteľov a psíkov. Čo môžete od tohto tábora čakať? Zoznámite sa s inými majiteľmi, s novými rasami psíkov, ale zažijete aj príjemnú zábavu.

Pre majiteľov sa tu organizujú rôzne súťaže, kde napríklad musia jesť z misky ako psíky alebo súťažia v disciplíne poslušnosti. Teda inak povedané, či ste svojho psíka vycvičili správne.

 

Komentáre sú uzavreté.